Je velmi pravděpodobné, že osoba, která čte tento text, během uplynulého roku zakoupila nějaké elektronické zařízení: smartfon, notebook nebo tablet. Chceme, aby nám tato zařízení sloužila co nejdéle a co nejlépe. Při rozhodování jsme se určitě řídili poměrem ceny a kvality. Počítačová branže se vyvíjí velmi dynamicky. Na trh jsou uváděny stále novější modely výrobků, které jsou uvnitř stále výkonnější, což má vliv na nabízené parametry. Je to spojeno s grafickým vývojem, rozšiřováním aplikací a podobně. I když jsme telefon koupili rok zpátky a měl sloužit léta, nyní jeho parametry nejsou ohromující a pro spuštění nových her a náročnějších aplikací je třeba koupit nový typ. S nábytkem je to naštěstí jinak – konkrétně: s dřevěným nábytkem.

Proč dřevěný nábytek?


Analogicky k situaci znázorněné v úvodu, při nákupu nábytku chceme, aby nám sloužil léta a abychom jej nemuseli měnit za rok nebo dva. Proto je jedním z nejdůležitějších kritérií, které bereme v potaz při výběru nábytku, jeho životnost. Dřevěný nábytek vyniká dlouhověkostí, a co je podstatné, i přes plynoucí čas neztrácí své estetické a funkční vlastnosti. Pokud budeme o nábytek řádně pečovat, jeho životnost se prodlouží. Vyplatí se pečovat o nábytek, což je snadné, levné a nevyžaduje spoustu času, a přináší jen výhody. Kromě dlouhé životnosti dřevěný nábytek vyniká odolností proti vnějším vlivům. Při investování našich peněz chceme, aby byl výrobek kvalitní a plnil svoji funkci. Proto je dřevěný nábytek tou správnou volbou. Zhotovený z přírodní suroviny, dostupné v mnoha druzích a variantách tvrdosti. Každý kus té nejvyšší, světové kvality – přesvědčily se o tom spousty zákazníků z Evropy a ze světa – projevili důvěru polskému nábytku a nyní se radují z odborně zhotoveného nábytku. Investice na léta musí být krásná, estetická, s dbalostí o každý detail, v tom je celá věda. Nechceme přece investovat do něčeho, co se nám nelíbí a přitom nás bude obklopovat dlouhá léta. Je třeba pamatovat o měnících se trendech. I když se móda stále mění, dřevěný nábytek je vždy aktuální – je nesmírně univerzální, schopný ladit s místností. Jednoduchým způsobem lze provést jeho renovaci, propůjčit mu nový vzhled. Ještě je jedna věc, díky které je nábytek z přírodní a ekologické suroviny, jakou je dřevo, perfektní investicí na dlouhá léta. Je to přímo spojeno s tím, jak se cítíme – dřevěný nábytek navozuje pocit klidu a setkání s přírodou v domácím prostředí. Je elegantní a vyzrálý, často je používán v pracovnách.

Minulost, současnost a budoucnost

Výše uvedené příklady nám uvědomují, že skutečně dlouhodobou volbou je nábytek ze dřeva. Vyniká mnoha skutečnými přednostmi, mezi které patří především kvalita, životnost a přirozený půvab. Takový nábytek je investicí, která se vyplatí a přináší jen výhody. Dřevěný nábytek je dlouhodobě velmi oblíbený a vypadá to, že se na tom nic nezmění. Ve chvíli, kdy majitelé nábytku z méněcenných náhražek, to je z desek připomínajících dřevo, budou po několikáté měnit nábytek, protože jej nebude možné používat, majitelé dřevěného nábytku se budou radovat z jejich originálního dřevěného zázraku. Co více si přát od dřevěného nábytku? Snad jen zdraví pro nás samotné, abychom se z nich mohli radovat co nejdéle.

Kuba Srebrzyński

Autor: Kuba Srebrzyński


Připoj se ke Kubovi Srebrzyńskému na Google+

Strana: www.drevenynabytek24.cz